Jak se obléci na veslování?

Veslařské lodě Liteboat Vás do pocitů veslaře uvedou opravdu velmi rychle. Abyste si nicméně veslování užili maximálně komfortní měrou, je potřeba věnovat pozornost i vhodnému oblečení.

Zatímco v létě si vystačíte s přiléhavějšími elastickými kraťasy a tričkem, v chladnějším jarním a podzimním počasí je potřeba, stejně jako při jiných outdoorových sportovních aktivitách, obléci se potřebně teple a ideálně jednotlivé oděvy vrstvit s tzv. cibulovým efektem.

Rozumným základem pro jarní a podzimní veslování je těsně přilnavé, spodní funkční termoprádlo, ve kterém konstrukce mimořádně jemných trubiček zaručuje efekt kapilárního vzlínání vlhkosti, díky čemuž je z povrchu těla odváděn pot a tento se předává do další vrstvy oblečení.

Úkolem další vrstvy nebo vrstev je poté zajišťovat tepelnou pohodu, přičemž materiál by měl být rovněž paropropustný. Rozhodně se doporučuje mít s sebou po ruce (v lodi) i lehkou svrchní bundu, která ochrání před větrem a případným deštěm.

Při veslování směrem „po větru“ je pocitová teplota vždy výrazně vyšší než po otočce a při následném veslování proti větru. Následné nachlazení představuje ještě ten lepší důsledek ofouknutí větrem.

Při veslování si nikdy nezapomínejte chránit oblast beder, která je nejvíce vystavena vlivům počasí. V praxi se osvědčilo používání tzv. „ledviňáku“, tj. pásu na ochranu ledvin a beder před prochladnutím. Optimálně je tento pás na bázi neoprenu vybaven suchým zipem, čímž je zaručeno jeho těsné, ale přesto pružné upnutí.

Při veslování za nízkých teplotách nezapomínejte ani na ochranu zápěstí, které je potřeba zajistit před prochladnutím dostatečně dlouhým rukávem nebo sportovními nátepníky. V opačném případě se vystavujete riziku zánětu šlach, což je záležitost nepříjemná a po určitou dobu si odpočinete nejen od veslování!

Zkrátka při veslování je potřeba si vždy uvědomit, že se jedná o outdoorovou aktivitu, při které potřebujete mít zajištěnu velmi dobrou pohyblivost. Tudíž obecně se vždy budete pohybovat lépe v přilnavějším oblečení něž plandavém, které by Vám nejen překáželo, ale hrozilo by i jeho zamotání se do pačin vesel nebo kolejniček pod slajdem (vozíkem).

Nechcete ponechat nic náhodě, respektive máte zájem si volný čas na veslici Liteboat užít naplno, ve zdraví a bez jakýchkoliv omezení?

Pokud ano, potom neváhejte kontaktovat profesionály v oblasti sportovních oděvů pro veslaře, mezi které na českém trhu patří specializovaný e-shop TufteWear, dodávající oděvy navržené veslařskou legendou světové extratřídy a dvojnásobným olympijským vítězem Olafem Tuftem nebo osvědčený český výrobce sportovního oblečení prvotřídní kvality Atex Sportswear.  Za oběma značkami na českém trhu stojí mimořádně úspěšní reprezentanti ve veslování jak současnosti, tak nedávné éry, díky čemuž jste vždy a zaručeně ve správných rukou!

Napsat komentář