Jen Vy a voda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Veslování je celostní pohybová aktivita, při které se aktivně zapojují prakticky všechny hlavní svalové skupiny. Pobyt na vodě a čerstvém vzduchu je navíc velmi příjemným a záhy zjistíte, že dokáže dokonale odbourat stres a hektičnost spěchu života „tam na břehu“.

Díky veslicím Liteboat si veslování může užít opravdu každý, ať se jedná o osobu s handicapem nebo člověka s nadváhou. Nespornou výhodou veslování je i skutečnost, že riziko poranění je mimořádně malé.

Pro zvýšení motivace je možné uvažovat o veslici pro dva veslaře (ve veslařské terminologii tzv. dvojskifu), resp. firma Liteboat pro větší skupiny připravuje i veslici pro čtyři veslaře s kormidelníkem (tzv. párovou čtyřku).

Na veslování není nic těžkého, je jenom potřeba začít. Přesvědčte se i Vy, že veslovat a ovládat loď se naučíte během pár desítek minut a objevte kouzlo tohoto tradičního olympijského sportu.

Nikdo od Vás nebude očekávat mistrovské výkony a nastavení intenzity je pouze na Vás. Chcete-li se nicméně vžít do pocitů špičkového veslaře, bojujícího o mety nejvyšší, potom si přečtěte popis závodu olympijského finále osmiveslic na LOH v Tokiu 1964 z pohledu člena vítězné posádky Spojených států amerických, pana Emory Clarka:

„V prvních pěti stech metrech je vaše mysl zmatená startem, šesti kormidelníky ječícími v šesti jazycích, faktem, že toto je olympiáda, že veslujete za boha a svou zemi, za svou dívku, matku i za své spolužáky.

V druhé pětistovce jste vymetli všechny tyto zbytečnosti ze svého vědomí a srostli jste se svou lodí, devět mužů se společným cílem. Bolest se právě začíná vkrádat do vašich paží a nohou, i do vašeho vědomí, protože víte, že vám zbývá ještě tisíc metrů a nedovedete si představit, jak to dokážete.

V třetí pětistovce se vesmír zúžil jen na vás a na vašeho partnera před vámi, muže, s kterým jste trénovali tolik stovek mil, nacházíte bezpečí v jeho širokých zádech a půjčujete si jeho sílu, protože udržet s ním tempo je to jediné, co má teď smysl.

Posledních pět set metrů jste sami na celém světě, se svou bolestí, nohama, které odmítají pracovat, bez dechu, máte pocit, že cíl nikdy nepřijde. I když jste rozhodnuti toho nechat, táhnete veslem až do posledního záběru. Na vítězství vůbec nemyslíte. Zase jednou v životě ze sebe vydáte všechno.“

Emory Clark
člen vítězné osmy na OH v Tokiu 1964

Nenechte se pobízet a vítejte na palubě!

Napsat komentář