Události v ČR

Na této stránce naleznete videa, která se nám v souvislosti s veslicemi Liteboat podařilo natočit nebo získat v České republice.

Jedním z prvních počinů bylo svěření klíčového modelu LiteSPORT do rukou mistra veslařského řemesla a významné osobnosti českého i světového veslování – Václava Chalupy, který se s lehkostí, stabilitou a snadnou ovladatelností seznamoval ve svém novém působišti na Lipenské přehradě ve veslařském klubu Czech Coastal Rowing. Jak je patrné z následujících záběrů, šlo mu to na lodi LiteSPORT více než dobře :-)!

 

Kromě mimořádně snadné ovladatelnosti byla prověřena i stabilita lodi ve vlnách, která na modelu LiteSPORT umožňuje veslovat nejen na vnitrozemských vodách, ale i podél mořského pobřeží.

 

Dalším videem je ukázka veslování na užší z předváděcích lodí, a sice modelu LiteRIVER, který narozdíl od výše prezentované lodi LiteSPORT není „samovylévací“, ale je určen pro rychlé veslování na řekách a jezerech. Model LiteRIVER byl navržen veslaři a pro veslaře, kteří ve svých loděnicích chtěli mít stabilnější a odolnější loď než jsou vratké a na poškození citlivé závodní skify. Na záběrech je zachycen zájemce o test lodi, který začal veslovat teprve před rokem a z veslování na „ostré“ závodní lodi má stále respekt. Jak mu to šlo se můžete přesvědčit na následujících záběrech: