Ohlédnutí se za Mistrovstvím světa v příbřežním veslování 2017

Mistrovství světa v příbřežním veslování se letos premiérově nekonalo na moři, ale na jezeře. Hostitelské funkce se ujalo malebné francouzské letovisko Thonon les Bains, které bylo po celou dobu mistrovství zalito podzimním sluncem.

Poklidnou atmosféru lázeňského městečka si užívalo 617 veslařů reprezentujících 32 veslařských federací, což svědčí o stále rostoucím zájmu o tuto stále ještě novou formu divácky mimořádně atraktivního veslování!   

Jakékoliv pochyby o uspořádání mistrovství na jezeře nebyly na místě neboť, přestože byla vodní hladina po celou dobu konání akce „jako zrcadlo“ (což se koneckonců může stát i na mořském pobřeží), neubíralo to nikterak z potřeby velmi dobré orientace závodníků na trati, stejně jako volby správné taktiky a „ostrých loktů“ jak na startu, tak v místech otoček kolem bójí. Své by o tom mohla vyprávět například posádka ruské čtyřky žen, která suverénně vyhrála rozjížďku a i ve finálovém závodě na veslici LiteRace 4X dominovala až do chyby na jedné z posledních bójek, která reprezentantky Ruska stála nejen první místo, ale i medaili, o kterou přišly o pouhé tři desetiny vteřiny.

Veslice Liteboat slavily přesto úspěch, neboť devět lodí postoupilo do finále A a čtyři lodě se účastnily finále B. Nejlepší výsledek dosáhla zkušená posádka na párové dvojce reprezentantů Monaka, kteří na veslici LiteRace2X vybojovali stříbrnou medaili!

Na veslicích Liteboat se rozhodně neztratili ani čeští reprezentanti, kdy na skvělém pátém místě v kategorii párových dvojek, a v konkurenci 68 lodí, finišovala posádka ve složení Tomáš Emr a Jakub Paroulek z ASC Dukla Praha!

O rozruch mezi účastníky mistrovství, stejně jako diváků, se postaral legendární skifař Václav Chalupa z VBK Lipno, který na veslici LiteRace 1X vybojoval 5. místo ve finále B, v němž rovněž závodil, a na 2. místě finišoval, další český reprezentant Vítězslav Huja z VK Slavia Praha. 

Ačkoliv se letošní mistrovství světa v příbřežním veslování konalo netradičně na jezeře, tak neztratilo nic ze své atraktivnosti, neboť k vidění bylo mnoho dramatických situací a bojů jak na otočkách, tak i na rovných úsecích trati. 

Všem českým reprezentantům blahopřejeme ke skvělým výsledkům, děkujeme za důvěru a těšíme se na brzkou viděnou opět na veslicích značky Liteboat!

 

 

Napsat komentář