Ohlédnutí za premiérou veslic Liteboat na račickém kanále

Představení veslařských lodí Liteboat
Představení veslařských lodí Liteboat

Tuto sobotu (24. září 2016) byly české odborné i laické veřejnosti poprvé představeny veslařské lodě Liteboat, konkrétně modely LiteRIVER na řeky a jezera ve variantě karbon a univerzální model LiteSPORT ve variantě standard, určený na řeky, jezera i moře a velmi široký hmotnostní rozsah veslaře od 25 až do 130 kg!

Průběhu akce přispělo mimořádně hezké počasí „babího léta“, stejně jako příjemná a velmi pozitivní odezva návštěvníků na zcela nový koncept veslařských lodí, jejich design, nabízené doplňky a vlastní řemeslné zpracování.

Pavel Malinský – produktový manažer Liteboat v ČR:

„Do račického areálu Labe arény jsem se vracel po dlouhých 18 letech, kdy jsem opustil komunitu výkonnostního veslování a od té doby se žádné akce v Račicích již neúčastnil. O to více jsem rád za včerejší setkání s mnoha ikonami českého veslování napříč generacemi, kdy se spoustou z nich jsem se viděl po mnoha a mnoha letech a přesto vzájemná komunikace probíhala jako bychom se po celou tuto dlouhou dobu pravidelně potkávali na závodech.“

Toto je jeden z fenoménů „veslařské rodiny“, kdy vztahy a pouta mezi veslaři přetrvávají po generace a činí veslování, z Liteboat úhlu pohledu, sport naprosto výjimečný!

Zpětné zrcátko na veslařské lodi Liteboat
Zpětné zrcátko

Co se prezentace lodí Liteboat týče, byl nejprve představen model LiteRIVER, v avizované vylehčené verzi karbon a úpravě „L“, vhodný pro veslaře o tělesné hmotnosti 70 až 110 kg. Odezvy na koncept, design a provedení lodi s nezvykle ukrojenou zádí byly velmi pozitivní, kdy všechny generace veslařů zaujaly detaily a doplňky, jako je polstrovaný slajd (pohyblivé sedátko), překvapivě pozitivně vnímané a komentované i nejmladší generací, stejně jako praktické zpětné zrcátko, které se líbilo naprosto všem.

Díky pozdvižení, které revoluční koncept tréninkových a rekreačních veslařských lodí Liteboat způsobil, spousta lidí nedočkavě vyhlížela avizovaný příjezd druhé z lodí, a sice bílý model LiteSPORT, který si odpoledne přebíral první zákazník Liteboat v České republice, kterým je Český veslařský klub Brno.

Model LiteSPORT byl první veslicí francouzského výrobce, kterou před cca 6 lety uvedl na trh a dosud se stále jedná o naprostý „bestseller“. Mimořádná univerzálnost této lodě vhodné pro plavbu na řekách, jezerech i moři činí z LiteSPORT ideálního společníka na víkendovou vyjížďku, stejně jako zahraniční dovolenou. V tomto případě je vše podřízenou účelnosti nicméně, rozhodně ne, na úkor kvality a jízdních vlastností!

Veslici LiteSPORT lze díky délce pouze 4,5 metru velmi snadno transportovat a přesto neztrácí nic z typických vlastností veslařských lodí Liteboat, kterými jsou nízká hmotnost, snadná ovladatelnosti a mimořádná stabilita!

Molitanové sedátko
Molitanové sedátko na LiteSPORT.

Díky hmotnostnímu rozsahu veslaře na modelu LiteSPORT od 25 do 130 kg je možné, v případě využití jako cvičné lodě pro mládež, na veslici posadit i dvě děti naráz, kdy jedno z dětí se učí veslařskému tempu a druhé dítě, posazené po směru jízdy, kontroluje dráhu a dění před lodí.

Po náročném dni se spoustou rozhovorů s potenciálními zájemci o veslice Liteboat z prostředí veslařské komunity i náhodných příchozích byla zástupcům Českého veslařského klubu Brno předána do užívání první veslice Liteboat dodaná do České republiky. Jako poděkování a bonus od výrobce byla loď vybavena nadstandardní výbavou v podobě úchytek na zádi pro snadnější přenášení a karbonovou kačenou LiteFin, která umožňuje posazení lodi na plato.

p1070994
Kačena LiteFin vpravo

Všem zájemcům děkujeme za návštěvu a ČVK Brno přejeme mnoho odchovaných veslařů, kteří si na své začátky na lodi Liteboat jistě kdykoliv v budoucnu rádi vzpomenou.

Projevený zájem, množství dotazů a pozitivní odezva na dílenské zpracování jsou závazkem a podpořením budoucích aktivit v České republice, kdy se těšíme na další spokojené uživatele veslic Liteboat ať již v podobně jejich majitelů ve formě veslařských závodních, amatérských nebo komerčních klubů, stejně jako případných půjčoven lodí, rekreačních zařízení nebo i soukromých majitelů, kteří chtějí mít svoji vlastní loď a snadno ji kdykoliv a kdekoliv umístit na vodu a hned veslovat.

Pro všechny komerční i nekomerční majitele veslic Liteboat již brzy spustíme českou verzi „lokalizátoru“ kde, v případě zájmu majitele, na něj bude uveden kontakt a potenciální zájemci z okolí jej budou moci oslovit s poptávkou veslování na lehké, snadno ovladatelné a stabilní veslařské lodi Liteboat!

Napsat komentář