První vyjížďka na „říčním expresu“ LiteRIVER

LiteRIVER na Vltavě
LiteRIVER u plata

Po krátkém testu modelu LiteSPORT nadešel čas „osedlat“ i model pro vnitrozemskou plavbu, a sice karbonovou veslici LiteRIVER ve verzi L, tj. do hmotnosti veslaře 110 kg.

LiteRIVER je loď vhodná jak pro začátečníky, tak i zkušené experty, neboť právě na základě požadavků zkušených veslařů aktivních na řekách a jezerech byla navržena. Tito zástupci povětšinou již kategorie „masters“ ve svých loděnicích chtěli velmi lehkou a rychlou loď, která nicméně bude stabilnější než ostré závodní skify.

Model LiteRIVER se dodává buď ve variantě „standard“ o hmotnosti plně vybavené lodi 23 kg nebo ve variantě „karbon“ o hmotnosti pouze 20 kg (včetně křídla). Délka lodi v obou verzích je jen 5,6 metru, což ji nikterak nediskvalifikuje z možností přepravy na střeše osobního automobilu a současně se jedná o nejrychlejší loď v nabídce Liteboat.

p1080046Prvních 12 km v Praze na Vltavě bylo proveslováno v čase otevřených pražských jezů, tudíž v poměrně náročných podmínkách co se vlnění pod lodí týče. Příležitost vyvézt své poklady si totiž nenechali ujít mnozí majitelé rozličně výkonných motorových člunů, z nichž někteří ohleduplností k ostatním „vodákům“ právě neoplývali.

Ačkoliv se Vltava mezi Vyšehradskou skálou a Jiráskovým mostem vlnila tak, jak to umí jen při závodech Primátorských osmiveslic, přesto se úzká a rychlá LiteRIVER ve vlnách pohybovala s přehledem a velmi lehce.

Rychlostně se LiteRIVER dokáže velmi blízko přiblížit závodním skifům a dovedu si představit situace, kde by je pravděpodobně i potrápila. Typicky mě napadá rozvlněný třeboňský rybník Svět a podobné lokality. Jízda na LiteRIVER je velmi příjemná, neboť mnohé odpustí a Vy si užijete báječné veslování bez tzv. padání lodi, tj. jejího neustálého zvrhávání se do stran.

Pod železničním mostemDnešních 12 km s krátkými zastávkami u břehu a povídání si s povolávajícími kolemjdoucími, jež se podivovali co to vidí za novinku na vodě, příjemně uplynulo :-), Kde tedy hledat cílovou skupinu pro model LiteRIVER? Zcela jistě dokáže oslovit zkušené veslaře kategorie „masters“, kteří si tuto loď mohou snadno převážet kamkoliv na dovolenou, stejně jako plnohodnotně trénovat a neřešit stabilitu lodi. Díky tomu je i mimořádně vhodná pro výcvik nováčků, a to jak dětí (základní verze je pro veslaře o hmotnosti 40 až 75 kg), tak i dospělých příchozích, kteří se chtějí naučit plnohodnotně veslovat (verze „L“ uveze veslaře o hmotnosti 70 až 110 kg). Hledáte-li takovouto loď do své loděnice, uvažujete-li o zahájení komerčního, amatérského nebo rekreačního veslování s motivovanými klienty, potom právě pro Vás je LiteRIVER veslařskou lodí první volby!

Po tréninkuMáte-li zájem o testovací jízdu, potom nás neváhejte kdykoliv kontaktovat. Velmi rádi Vám, v předem sjednaném termínu, veslici LiteRIVER, stejně jako jiné DEMO lodě značky Liteboat předvedeme a zapůjčíme.

Poslední dobrá zpráva na závěr? Tato je osobního rázu a sice, že při kontrolním vážení po „x“ letech vyhovuji parametrům požadovaných k veslování na LiteRIVER ve verzi „L“, za což jsem opravdu neskonale rád :-)!

Pavel Malinský – produktový manažer Liteboat v ČR.

Do příštího příspěvku se zatím podívejte, s jakou lehkostí a rychlostí se LiteRIVER dokáže pohybovat na vodě:

Napsat komentář