Reportáž z návštěvy výrobce veslařských lodí Liteboat

Koncem měsíce ledna 2017 proběhlo tradiční, dvoudenní setkání distributorů veslic Liteboat, které se poprvé konalo i za účasti zástupce České republiky. Setkání nebyli z rozličných důvodů přítomni všichni distributoři, nicméně přesto se sešla zajímavá sestava tvořená, kromě pořadatelské domácí Francie a výpravy z České republiky, zástupci z USA, Kanady, Švýcarska, Nizozemí, Německa, Švédska, Irska, Norska a Estonska.

jak vyrobit veslařskou loď
Představení výroby veslařských lodí Liteboat

Na programu bylo představení celé produktové řady jak rekreačních, tak závodních veslařských lodí Liteboat se všemi novinkami a vylepšeními pro letošní sezónu. Bezpochyby zajímavé bylo kompletní představení unikátní výrobní technologie, která zajišťuje vysokou tuhost lodí Liteboat v kombinaci s mimořádně nízkou hmotností, stejně jako konstantní kvalitu s dlouhou trvanlivostí lodí bez jakýchkoliv kompromisů.

Liteboat nezapomíná ani na detaily, což se promítá i do vlastního vývoje karbonových slajdů, které jsou na závodních modelech lodí pro příbřežní veslování, od letošní sezóny, speciálně přestavitelné na pánské nebo dámské „pozadí“.

Návštěva veslařského klubu Club Nautique Chambéry le Bourget-du-Lac Aviron

V programu veslařských lodí pro rekreační veslování zase dochází k prémiovému vybavení všech modelů lodí kevlarovou flosnou, která umožňuje i méně citlivé ukládání lodi dnem na plato bez jejího poškození. 

Po prezentaci novinek přišly na přetřes i obchodní výsledky, které zrcadlí stále rostoucí popularitu lodí Liteboat napříč trhy, kdy po prvotním zapojení se převážně koncových spotřebitelů došlo v loňském roce k masivní poptávce ze stran veslařských klubů a oddílů! Například prestižní francouzský veslařský klub Aviron Marne & Joinville, tvořící líheň francouzské reprezentace, pořídil 14 veslic LITESPORT 1X! Tyto lehké, stabilní a mimořádně univerzální lodě používá jak k výcviku techniky veslování u nově příchozích dětí od hmotnosti již 25 kg, tak k veslování dospělých, kteří z posiloven a veslařských trenažerů stále častěji poptávají a objevují veslování na vodě, přičemž problém nečiní ani hmotnost veslaře 130 kg!

uchovávání lodí
LITEDOUBLE 2X s délkou jen 5,6 m převezete na střeše auta, stejně jako uložíte v garáži!
Estonsko-norská posádka, kdy norský háček sedí poprvé v životě na veslařské lodi!

Pořízení veslic Liteboat se více než osvědčilo nejen uvedenému veslařskému klubu! Díky stabilitě a nízké hmotnosti nemá žádný nováček z veslování zbytečný respekt, nebojí se zvrhnutí do vody a i díky tomu začalo mnoho francouzských veslařských klubů spolupracovat s místními základními školami, které veslování zapojily do předmětu tělesné výchovy. Na konci tohoto řetězce je spokojený francouzský veslařský svaz, který po hladových letech pociťuje výrazný růst zájmu o veslování a počtu registrovaných veslařů!

Setkání s výměnou zkušeností z jednotlivých trhů bylo velmi přínosné a korunováno vyzkoušením si téměř všech modelů lodí značky Liteboat na vodě, kdy k dispozici byly lodě LITESPORT 1X pro veslaře od 25 do 130 kg s možnosti veslování jak na řece, tak na moři, dále LITESPORT 2X, určený pro dva veslaře, závodní speciál LITERACE 1X pro závody FISA v příbřežním veslování, stejně jako dokonale pohodlná, karbonová párová čtyřka s kormidelníkem LITEQUATTRO se spoustou místa mezi veslujícími veslaři, stejně jako prostorem pro převoz objemných zavazadel.

LITEQUATTRO – čistá radost z veslování
Mimořádně prostorná, ale přitom rychlá loď!

Mimořádný dík patří i účasti české veslařské legendy v osobě Václava Chalupy, který svými zkušenostmi a komentáři přispěl k mnoha diskuzím, a jehož přítomnosti si jak výrobce, všichni distributoři, tak i předseda, trenéři a členové navštíveného veslařského klubu, obrovsky vážili.  

Účastníci setkání Liteboat 2017

Dva dny utekly jako voda a my se s blížícím jarem netrpělivě těšíme na brzká setkání na vodě v Praze, Brně nebo na Lipně! 

 

 

Napsat komentář