veslice v Brně

Veslování pro veřejnost v Brně

Šalinou na Prýgl a místo škopku na veslák!

Tradiční a sportovně mimořádně úspěšný veslařský klub ČVK Brno s více než stoletou tradicí v letošním roce zahájil program Veslování pro veřejnost, ve kterém nabízí lekce veslování pro zájemce z řad široké veřejnosti se vztahem k aktivnímu životnímu stylu a pobytu v přírodě.

Popudem ke spuštění programu Veslování pro veřejnost v Brně byla jak rostoucí poptávka po vyzkoušení si tradičního olympijského sportu, tak i snaha veslařského klubu nabídnout veřejnosti novou rekreační aktivitu v překrásném prostředí brněnské přehrady.

Veslování pro veřejnost. Zdroj: archív ČVK Brno.

Jelikož veslování představuje pohybovou aktivitu, při které se zapojují hlavní svalové skupiny, přičemž intenzitu a tomu odpovídající rychlost lodi si volí veslař dle vlastního pocitu a výkonnosti, jedná se o mimořádně šetrný sport, při kterém netrpí klouby. Veslování tudíž představuje volnočasovou aktivitu vhodnou i pro lidi s handicapem, v rekonvalescenci po nemoci nebo úrazu, stejně jako pro osoby s nadváhou. Oproti jiným sportům se při veslování prakticky nemusíte obávat ani zranění.

Ať patříš do výše uvedené skupiny, pracuješ pod neustálým stresem nebo jsi naopak srdcem milovník sportů, potom jsi vítán na loděnici ČVK Brno v týmu veslování pro veřejnost!

Přijď veslovat! Zdroj: archív ČVK Brno.

Není potřeba mít žádné obavy, neboť po celou dobu budeš spolupracovat se zkušenými instruktory z řad minulých i současných výkonnostních veslařů, stejně jako budeš mít k dispozici i nejmodernější vybavení v podobě karbonových vesel a lodního vybavení, včetně lehké, stabilní a mimořádně snadno ovladatelné cvičné lodě LiteSPORT 1X s nosností 25 až 130 kg značky Liteboat

 

Cvičná veslice LiteSPORT 1X. Zdroj: archív ČVK Brno.

Proto překonej stud a lenost, připrav si tašku se sportovním oblečením na venkovní aktivitu a vydej se na veslák! Český veslařský klub Brno se těší na brzké setkání!

Napsat komentář