Zrod veslic Liteboat

Photo-Bruno-MAZODIER-9306_2-340x220Dobře, ne právě dnes a teď, ale již o několik dnů dříve. Vlastně, abychom byli přesní, tak již téměř před třemi lety, kdy jsme si všimli nového projektu vytrvalostního sportovce a dobrodruha Mathieu Bonniera, který po naprosto šílených projektech, spočívajících v sólo přeplavbách Atlantiku na speciální veslici, zatoužil po zcela novém typu jednoduché veslařské lodi, která bude lehká, snadno ovladatelná a velmi stabilní.

Mathieu toužil po bezpečném veslování u pobřeží Korsiky nebo Norska, a to stejnou rychlostí, jako nabízejí závodní veslařské lodě, tzv. skify. Vysněná loď měla být manipulovatelná jednou osobou, schopná převozu na střeše osobního automobilu a velmi rychle a snadno připravena k vyplutí.

Výsledkem intenzivního hledání vysněné lodě na světovém trhu byla skutečnost, že taková ideální loď neexistuje!

Mathieu našel buď spoustu rychlých závodních veslic, které jsou nicméně příliš vratké a citlivé na mechanické poškození nebo naopak těžké veslice speciálně konstruované na příbřežní veslování.

…a tak se zrodily veslice Liteboat.

Naší snahou, pramenící z vášně k vodě a veslování, je Vám lodě Liteboat přiblížit, řádně si je vyzkoušet a třeba i ve Vás probudit lásku k tomuto krásnému a čistému sportu.

Napsat komentář