Křest gigové čtyřveslice LiteQUATTRO

Křest gigové čtyřveslice LiteQUATTRO

V sobotu 1. června proběhl v loděnici Českého veslařského klubu Brno křest nové gigové čtyřveslice LiteQUATTRO.

Křest veslice LiteQUATTRO u ČVK Brno
Křest veslice LiteQUATTRO (zdroj: ČVK Brno).

Kromě Mistrovství oblasti Morava ve veslování si návštěvníci areálu klubu mohli prohlédnout i zbrusu novou, moderní gigovou loď, která je první svého druhu v České republice!

LiteQUATTRO v loděnici ČVK Brno.

Veslice LiteQUATTRO je 100% karbonové konstrukce, díky které vyniká nízkou hmotností, je mimořádně stabilní a uzpůsobená i pro provoz v nepříznivých podmínkách, jako je například zvlněná vodní hladina.

Veslařským klubem ČVK Brno zvolená specifikace umožňuje LiteQUATTRO využívat s bleskově přestavitelnými párovými i nepárovými křídly, stejně jako s možností řízení kormidelníkem anebo nožním kormidlovacím systémem. Pohodlí veslování na LiteQUATTRO podtrhuje i pár samovylévacích otvorů v trupu lodi.

Samovylévací otvory v trupu lodi.

LiteQUATTRO rozšiřuje flotilu lodí značky Liteboat u ČVK Brno

Stejně jako cvičný skif LiteSPORT 1X, který je v provozu ČVK Brno již třetím rokem, bude i LiteQUATTRO sloužit výuce veslování začínajících veslařů všech věkových kategorií.

LiteSPORT 1X (Golem) a LiteQUATTRO (Herkules) v loděnici ČVK Brno.

Kromě polykání tréninkových kilometrů bude potenciál LiteQUATTRO jistě využit i k veslařským výletům na jezerech a řekách, stejně jako k tréninkové přípravě na závody v příbřežním veslování, které se celosvětově těší stále rostoucí oblibě.

Děkujeme ČVK Brno za důvěru a věříme, že veslice Liteboat budou i nadále dělat radost všem generacím členů vašeho oddílu, stejně jako budou přispívat k výchově nových veslařských talentů!

Veškeré informace a parametry moderní gigové čtyřveslice LiteQUATTRO naleznete na stránkách výrobce.

Napsat komentář