5 důvodů proč je LiteQUATTRO Open Water ideální k výuce veslování

Není bez zajímavosti, že poptávka po výuce veslování v rekreační a volnočasové podobě exponenciálně roste!

Po celém světě se můžete setkat se stále se rozšiřující nabídkou rekreačního a volnočasového veslování, organizovaného rozličnou formou, od individuálních lekcí a vyjížděk zprostředkovaných skrze internetové portály typu Airbnb, přes společnosti organizující cestovatelské zážitky a kempy v rozličných koutech světa až po vznikající řetězce rekreačního veslování na komerční bázi schopných zobchodovat až 6000 dvouměsíčních kurzů ročně, operovaných více než 150 instruktory!

Veslice LiteQUATTRO
Veslice LiteQUATTRO

Největší a nejúspěšnější poskytovatelé kurzů veslování pro širokou veřejnost vsázejí na vlastnosti veslic Liteboat, kdy například nový model LiteQUATTRO Open Water měl objednávky ještě před oficiální premiérou!

LiteQUATTRO Open Water vychází z úspěšného modelu LiteQUATTRO, který je dodáván výhradně v karbonové verzi a primárně určen pro provoz ve veslařských klubech, kde se osvědčil v množství evropských vytrvalostních závodů.

Pojďme si představit 5 důvodů, na základě kterých se domníváme, že Lite QUATTRO Open Water představuje ideální volbu pro organizování kurzů veslování:

Důvod č. 1: Lite QUATTRO Open Water vyniká mimořádně pevnou a stabilní konstrukcí, jež je předpokladem pro bezpečnou výuku veslařského tempa, stejně jako pro dobrý pocit nováčků v lodi. Materiálově se jedná o sklolaminátový sendvič s množstvím karbonových výztuh a systémem rychlého snímání křídel, díky čemuž se loď úsporně skladuje.

Důvod č. 2: mimořádná vzdálenost mezi veslaři v lodi, která je opět účelně navržena pro bezpečný pohyb i dospělých nováčků, kteří se při výcviku neohrožují nárazy vesel do zad ani jakýmkoliv jiným kontaktem. Díky tomu se každý v lodi cítí příjemně a má čas na vnímání pokynů instruktora a osvojování si správné techniky tempa.

Důvod č. 3: představuje bezpochyby otevřená paluba lodi, která v praxi představuje možnost nováčkům stoupnout oběma nohama do dna lodi a snadno se usadit. Tohoto využijí jak senioři a osoby se sníženou pohyblivostí, tak i zkušení veslaři v případech usedání do lodi tzv. z vody, tj. bez asistence ne vždy přítomného plata. I takováto maličkost se postará o ideální výlet, kdy můžete přistát kdekoliv u břehu a udělat si příjemný piknik.

Důvod č. 4: rychle výměnný systém křídel, kdy během pár minut máte loď přestavenou z párové na nepárovou variantu! Jedna loď a tolik variant! Ať již připravíte kurz pro začátečníky v párové nebo nepárové formě veslování, můžete variantu pro pokročilé připravit právě v té opačné.

Důvod č. 5: prostor pro kormidelníka a instruktora v jedné osobě. Dostatečně nadimenzovaný prostor pro kormidelníka zaručuje snadné ovládání lodi mimořádně účinným kormidlem, stejně jako kontrolu nováčků v lodi a udávání pokynů ve vzpřímené poloze. Kormidlo je navíc bleskově výklopné, díky čemž máte během jízdy možnost uvolnit případné řasy nebo větve, stejně jako snadno přistát přímo u břehu nebo na pláži. Sklopné kormidlo navíc usnadňuje spouštění lodi do vody jak z veslařského plata, tak dodávaného transportního a spouštěcího vozíku, stejně jako je možné systém kormidlování ovládat chodidlem z pozice veslovoda.

Bližší informace o modelu LiteQUATTRO Open Water naleznete na stránkách výrobce Liteboat zde, případně nás neváhejte kontaktovat!

Napsat komentář