O Liteboat

Veslování snadno

Liteboat současnosti je světový lídr výroby rekreačních veslařských lodí. Vyrábíme veslařské lodě, které se snadno provozují, jsou velmi stabilní a lehké. Nabízíme 100% ve Francii ručně vyráběné, veslařské lodě, usnadňující veslování na jakékoliv vodní hladině (jedno zda na řece, jezeře nebo podél mořského pobřeží). Díky nízké hmotnosti se veslice Liteboat snadno transportují na střeše osobního automobilu.

Náš sortiment představují rozličné typy a modely rekreačních veslic, stejně jako veslařské lodě pro příbřežní veslování nebo lodě pro veslování i plachtění. Všechny modely zastřešuje jedinečný design, výkonnost, stabilita bezpečnost a množství inovací. Naše veslařské lodě poskytují to nejlepší vybavení jak pro sportovní trénink, výlety nebo objevné expedice.

Mathieu Bonnier – CEO a Marie Thiebaut – generální manažer Liteboat na LiteRace 2X

Vyrobeno ručně a s láskou

Liteboat je výsledkem spousty hodin soustředěného úsilí zapáleného týmu specialistů. Každá loď představuje více než 100 pracovních operací zajištěných zkušenými specialisty. Od nanesení vrstvy gelcoatu po zastřižení a uložení karbonových tkanin, od leštění po přilepení poslední samolepky, pečlivě dbáme na každý detail, který vám v podobě celku poskytuje perfektní zážitek a radost z vysoce kvalitní lodi. Pro stavbu lehkých lodí používáme inovativní techniky výroby kompozitních lodí: vakuovou infúzi. Jedná se o proces, kdy pryskyřici injektujeme do formy bez přístupu vzduchu. Díky tomu se v kompozitní vrstvě nevyskytují žádné vzduchové póry, stejně jako zaručujeme přesné a kontrolované dávkování a přesným množstvím aplikované pryskyřice. V důsledku toho naše lodě, oproti tradičnímu způsobu laminace s aplikací pryskyřice operátorem, mají svoji typickou a zcela jedinečnou kvalitu.