Konfigurátor na stránkách veslice.cz

Pro snadnější orientaci v modelech a variantách veslařských lodí distribuované značky Liteboat francouzské výroby, pro Vás, formou E-shopu, připravujeme jejich elektronický konfigurátor, kde si budete moci “naklikat” konkrétní model, jeho varianty a příplatkovou výbavu.

Stránky veslice.cz nejsou primárně určeny k podrobnému popisu jednotlivých modelů značky. Jejich funkce je podpůrná ve smyslu předávání aktuálních informací z lokálního trhu co se skladových a předváděcích lodí týče, stejně jako aktuálních cen.

Máte-li zájem o podrobné technický popis lodí Liteboat, prohlížení fotogalerií modelů a videí, neváhejte kdykoliv navštívit, do českého jazyka lokalizované, stránky výrobce zde.

Věříme, že tímto krokem přispějeme ke snazší orientaci v nabídce Liteboat a jsme k dispozici pro zodpovězení jakýchkoliv dotazů.

Konfigurátor veslic Liteboat formou e-shopu naleznete zde.

Aktualizace sekce Lodě k odběru v ČR

LiteRACE 1X

Vážení zákazníci a příznivci závodního i nezávodního veslování. Aktualizovali jsme sekci Lodě k odběru v ČR, kde získáte informace o modelech Liteboat, jež jsou pro Vás aktuálně vyráběny ve Francii, stejně jako Vám rádi připravíme individuální nabídku na předváděcí mořský skif LiteRACE 1X pokud to s přímořským “Coastal” veslování myslíte skutečně vážně!

5 důvodů proč je LiteQUATTRO Open Water ideální k výuce veslování

Není bez zajímavosti, že poptávka po výuce veslování v rekreační a volnočasové podobě exponenciálně roste!

Po celém světě se můžete setkat se stále se rozšiřující nabídkou rekreačního a volnočasového veslování, organizovaného rozličnou formou, od individuálních lekcí a vyjížděk zprostředkovaných skrze internetové portály typu Airbnb, přes společnosti organizující cestovatelské zážitky a kempy v rozličných koutech světa až po vznikající řetězce rekreačního veslování na komerční bázi schopných zobchodovat až 6000 dvouměsíčních kurzů ročně, operovaných více než 150 instruktory!

Veslice LiteQUATTRO
Veslice LiteQUATTRO

Největší a nejúspěšnější poskytovatelé kurzů veslování pro širokou veřejnost vsázejí na vlastnosti veslic Liteboat, kdy například nový model LiteQUATTRO Open Water měl objednávky ještě před oficiální premiérou!

LiteQUATTRO Open Water vychází z úspěšného modelu LiteQUATTRO, který je dodáván výhradně v karbonové verzi a primárně určen pro provoz ve veslařských klubech, kde se osvědčil v množství evropských vytrvalostních závodů.

Pojďme si představit 5 důvodů, na základě kterých se domníváme, že Lite QUATTRO Open Water představuje ideální volbu pro organizování kurzů veslování:

Důvod č. 1: Lite QUATTRO Open Water vyniká mimořádně pevnou a stabilní konstrukcí, jež je předpokladem pro bezpečnou výuku veslařského tempa, stejně jako pro dobrý pocit nováčků v lodi. Materiálově se jedná o sklolaminátový sendvič s množstvím karbonových výztuh a systémem rychlého snímání křídel, díky čemuž se loď úsporně skladuje.

Důvod č. 2: mimořádná vzdálenost mezi veslaři v lodi, která je opět účelně navržena pro bezpečný pohyb i dospělých nováčků, kteří se při výcviku neohrožují nárazy vesel do zad ani jakýmkoliv jiným kontaktem. Díky tomu se každý v lodi cítí příjemně a má čas na vnímání pokynů instruktora a osvojování si správné techniky tempa.

Důvod č. 3: představuje bezpochyby otevřená paluba lodi, která v praxi představuje možnost nováčkům stoupnout oběma nohama do dna lodi a snadno se usadit. Tohoto využijí jak senioři a osoby se sníženou pohyblivostí, tak i zkušení veslaři v případech usedání do lodi tzv. z vody, tj. bez asistence ne vždy přítomného plata. I takováto maličkost se postará o ideální výlet, kdy můžete přistát kdekoliv u břehu a udělat si příjemný piknik.

Důvod č. 4: rychle výměnný systém křídel, kdy během pár minut máte loď přestavenou z párové na nepárovou variantu! Jedna loď a tolik variant! Ať již připravíte kurz pro začátečníky v párové nebo nepárové formě veslování, můžete variantu pro pokročilé připravit právě v té opačné.

Důvod č. 5: prostor pro kormidelníka a instruktora v jedné osobě. Dostatečně nadimenzovaný prostor pro kormidelníka zaručuje snadné ovládání lodi mimořádně účinným kormidlem, stejně jako kontrolu nováčků v lodi a udávání pokynů ve vzpřímené poloze. Kormidlo je navíc bleskově výklopné, díky čemž máte během jízdy možnost uvolnit případné řasy nebo větve, stejně jako snadno přistát přímo u břehu nebo na pláži. Sklopné kormidlo navíc usnadňuje spouštění lodi do vody jak z veslařského plata, tak dodávaného transportního a spouštěcího vozíku, stejně jako je možné systém kormidlování ovládat chodidlem z pozice veslovoda.

Bližší informace o modelu LiteQUATTRO Open Water naleznete na stránkách výrobce Liteboat zde, případně nás neváhejte kontaktovat!

Další možnost veslování na Pryglu – Brno vesluje!

Veslování pro veřejnost je v Brně nově provozováno v areálu veslařského oddílu Lodní sporty Brno.

Brno vesluje provozuje k výcviku veslování lodě LiteSPORT 1X a LiteRIVER L
Brno vesluje provozuje k výcviku veslování lodě LiteSPORT 1X a LiteRIVER L

Bez ohledu na aktuální fyzickou kondici si veslování na lehkých, stabilních a snadno ovladatelných veslicích v prostředí krásné brněnské přehrady užije doslova každý. Ať je vaším motivem sportovní trénink, redukce hmotnosti, rekonvalescence po úrazu nebo nemoci, případně i jen zájem rekreačně a bezpečně se projet po hladině přehrady, tým zkušených instruktorů se postará o Vaši spokojenost.

Kurzy veslování se zahajují s jarní sezónou 2020 od března do října, kdy si můžete zaveslovat každou neděli.

Více informací naleznete na: http://brnovesluje.cz/.

Přehled kde všude si můžete v České republice zaveslovat na lodích LITEBOAT naleznete v sekci Lekce veslování – zde.

…no není to dobrý tip na Vánoční dárek :-)?!

Představení Lite XP – Evropské jachty roku

Mnohým příznivcům jachtingu neuniklo, že Evropskou jachtou roku 2019 se na prestižním veletrhu Boot v Düsseldorfu, v kategorii speciálních jachet, stala loď Lite XP francouzského výrobce Liteboat.

Lite XP – lehká, stabilní a snadno ovladatelná loď

Malá loď pro veslování i plachtění

Malá, rychlá a snadno ovladatelná loď Lite XP vyniká manipulovatelností pouze jednou osobou, a to od prvotního spuštění z vleku, přes rychlou kompletaci lodě k vyplutí až po opětovné vytažení plachetnice z vody a její uložení na přívěs za autem.

Lite XP se představuje.

Jen 150 kg vážící loď (hmotnost včetně plachty, stěžně a vesel), navržená renomovaným námořním architektem Samem Manuardem, je jako stvořená na výlety a vícedenní putování po jezerech, přehradách a podél mořského pobřeží. Kromě plavby na plachty je, v případě bezvětří, možné na lodi i plnohodnotně veslovat, tj. včetně pohybu těla na tzv. slajdu – veslařském pohyblivém sedátku.

Lite XP - malá loď pro veslování i plachtění.
Lite XP – hybridní loď pro plnohodnotné veslování i plachtění.

Lehkost – stabilita – ovladatelnost

Tak jako všechny modely lodí Liteboat, je i plachetnice Lite XP lehká, mimořádně stabilní a snadno ovladatelná. Příprava lodi k vyplutí Vám nezabere více než 5 minut a díky praktickým doplňkům si můžete užít vícedenní výlet s komfortním nocováním na palubě lodi.

Lite XP – ideální loď pro putování a kempování na moři, jezerech a přehradách.

Parametry Lite XP

Délka: 6 m
Šířka: 1,80 m
Ponor: 0,15 – 1,20 m
Hmotnost (loď + stěžeň + plachty): 150 kg

Stěžeň: dvoudílný karbonový stěžeň délky 7 m
Hlavní plachta: 10 m2 značky North Sails
Možné příslušenství genaker: 11 m2 značky North Sails
Vesla: karbonová, mohou být půlená
Konstrukce: sendvič kombinující skelné vlákno, karbon a PVC pěnu – laminace metodou vakuové infúze.

Lite XP – veslujte, plachtěte, objevujte!

Máte zájem o katalog Lite XP?


Máte zájem o bližší informace / cenovou nabídku Lite XP?

Veslice Liteboat v Berouně a Račicích

Oslava 20 let veslování v Berouně

Při příležitosti 20. let veslování v berounském veslařském klubu TJ Lokomotiva Beroun se dvě cvičné veslice LiteSPORT 1X v sobotu 21. září 2019 staly součástí oslav!

Každý z návštěvníků perfektně připravené akce výročí veslařského klubu TJ Lokomotiva Beroun měl možnost si veslici LiteSPORT 1X vyzkoušet na vlastní kůži.

Ať se jednalo o veslující členy klubu nebo jejich doprovod, lodě LiteSPORT 1X dostály svému kreditu, kdy potvrdily, že veslovat na nich je opravdu snadné.

Žádná koupel ani jinak stresová akce se nekonala a všichni si užili krásné a pohodové odpoledne zalité sluncem a dobrou náladou.

Fotogalerie z berounských oslav

Prezentace závodní veslice LiteRACE 1X v Račicích

Další sobotu po berounských oslavách následovalo v račické Labe aréně Mistrovství České republiky ve veslování družstev.

Při této příležitosti byl na račickém kanále premiérově vystaven závodní “mořský skif” LiteRACE 1X, určený pro závody v příbřežním “coastal” veslování dle směrnic Mezinárodní veslařské federace FISA.

Prezentovaný závodní model LiteRACE 1X je 100% karbonový, vyrobený metodou vakuové infúze a vybaven řadou doplňků, jako například vnitřním úchytem na dovažek lodi, zvětšeným revizním otvorem pro uložení nákladu i dovnitř lodi nebo třeba výškově nastavitelným karbonovým slajdem pro pohodlné veslování v případě veslařů vyšších postav.

Závodní veslice LiteRACE 1X je mimořádně rychlá a přitom stále potřebě rychle obratná, o což se stará lodním architektem Samem Manuardem pečlivě navržený design lodi.

Máte-li zájem o některou z oblíbených lehkých, stabilních a snadno ovladatelných veslic francouzské značky Liteboat, neváhejte navštívit sekci ceník anebo nabídku lodě k odběru v ČR.

Fotogalerie z MČR družstev v Račicích

Stylový náramek Liteboat

Máš zájem o stylový silikonový náramek Liteboat?

chceš náramek Liteboat

Není nic snazšího – stačí se vyfotit na lodi Liteboat, fotografii sdílet na Instagramovém účtu s hashtagem #liteboatuji nebo, v případě Facebooku, na fotce označ profil Liteboat CZ!

Náramky obratem posíláme poštou v rámci celé České a Slovenské republiky. 

Křest gigové čtyřveslice LiteQUATTRO

V sobotu 1. června proběhl v loděnici Českého veslařského klubu Brno křest nové gigové čtyřveslice LiteQUATTRO.

Křest veslice LiteQUATTRO u ČVK Brno
Křest veslice LiteQUATTRO (zdroj: ČVK Brno).

Kromě Mistrovství oblasti Morava ve veslování si návštěvníci areálu klubu mohli prohlédnout i zbrusu novou, moderní gigovou loď, která je první svého druhu v České republice!

LiteQUATTRO v loděnici ČVK Brno.

Veslice LiteQUATTRO je 100% karbonové konstrukce, díky které vyniká nízkou hmotností, je mimořádně stabilní a uzpůsobená i pro provoz v nepříznivých podmínkách, jako je například zvlněná vodní hladina.

Veslařským klubem ČVK Brno zvolená specifikace umožňuje LiteQUATTRO využívat s bleskově přestavitelnými párovými i nepárovými křídly, stejně jako s možností řízení kormidelníkem anebo nožním kormidlovacím systémem. Pohodlí veslování na LiteQUATTRO podtrhuje i pár samovylévacích otvorů v trupu lodi.

Samovylévací otvory v trupu lodi.

LiteQUATTRO rozšiřuje flotilu lodí značky Liteboat u ČVK Brno

Stejně jako cvičný skif LiteSPORT 1X, který je v provozu ČVK Brno již třetím rokem, bude i LiteQUATTRO sloužit výuce veslování začínajících veslařů všech věkových kategorií.

LiteSPORT 1X (Golem) a LiteQUATTRO (Herkules) v loděnici ČVK Brno.

Kromě polykání tréninkových kilometrů bude potenciál LiteQUATTRO jistě využit i k veslařským výletům na jezerech a řekách, stejně jako k tréninkové přípravě na závody v příbřežním veslování, které se celosvětově těší stále rostoucí oblibě.

Děkujeme ČVK Brno za důvěru a věříme, že veslice Liteboat budou i nadále dělat radost všem generacím členů vašeho oddílu, stejně jako budou přispívat k výchově nových veslařských talentů!

Veškeré informace a parametry moderní gigové čtyřveslice LiteQUATTRO naleznete na stránkách výrobce.

Po stopách vltavských plavců II

Stejně jako před rokem, i letos si parta veslařů připomněla odkaz voroplavby, tradičních řemesel i vorařských rodů a opět se vydala po stopách vltavských plavců.

Ohlédnutí za plavbou | Zdroj: Jan Sommer – http://www.photo-js.com

Poutní plavba pětice veslařů po stopách vltavských plavců se uskutečnila od 5. do 7. května 2019. Plavba byla zahájena ve staré plavecké osadě Purkarec a konec putování byl po třech dnech opět naplánován pod čtvrtý oblouk Karlova mostu. Pokud Vás zajímá, proč právě čtvrtý oblouk Karlova mostu, potom vězte, že právě z tohoto místa byl koncem 14. století svržen do Vltavy mučedník katolické církve Jan Nepomucký, který byl následně koncem 18. století prohlášen za svatého, a celosvětově je uctíván jako patron mostů, vodních cest, rybářů, mlynářů, plavců a vůbec všech řemesel, které mají co do činění s vodou.

Veslaři ve složení Radek Šťovíček, Václav Chalupa, Pavel Malinský, Vítězslav Huja a Rudolf Baran putovali na veslicích LiteSPORT 1X. Cyklodoprovod skupině veslařů zajišťoval kamarád a bývalý reprezentant ve veslování Petr Kováč a doprovodné vozidlo řídil a občerstvení zajišťoval Jan Kučera.

Veslice LiteSPORT 1X | Zdroj: Jan Sommer – http://www.photo-js.com

Den první: Purkarec – Podolsko

Nedělní vyplutí z osady Purkarec se neslo ve slavnostním duchu. Veslaře na plavbu vyprovodil poslední žijící plavec a chodící encyklopedie voroplavby, pan Václav Husa (ročník narození 1930), stejně jako zástupci purkareckého spolku Vltavan.

Pan Jan Husa (úplně vpravo) | Zdroj: Jan Sommer – http://www.photo-js.com
Předseda spolku Vltavan Purkarec, pan.Jan Pöschl | Zdroj: Jan Sommer – http://www.photo-js.com
Před vyplutím | Zdroj: Jan Sommer – http://www.photo-js.com

Startovalo se za nízké teploty okolo 6 °C, stejně jako nárazového protivětru. Tento ráz počasí se po celou dobu plavby nezměnil, tudíž podmínky pro veslování na otevřených vodních plochách byly nepříjemné a náročné.

Během prvního dne veslaři putující po stopách vltavských plavců zdolali celkem tři vodní díla (Hněvkovice I, Hněvkovice II a Kořensko) aby zakotvili, a první den putování ukončili, pod podolským mostem. V místě podolského mostu dříve stával most řetězový, který však byl v souvislosti s výstavbou Orlické přehrady rozebrán a přemístěn na řeku Lužnici. Pokud chcete původní řetězovým most a technickou památku navštívit, vydejte se k obci Stádlec nedaleko Bechyně.

Rudolf Baran | Zdroj: Jan Sommer – http://www.photo-js.com
Václav Chalupa | Zdroj: Jan Sommer – http://www.photo-js.com
Pavel Malinský | Zdroj: Jan Sommer – http://www.photo-js.com
Radek Šťovíček | Zdroj: Jan Sommer – http://www.photo-js.com
Vítězslav Huja | Zdroj: Jan Sommer – http://www.photo-js.com
Lodě na vleku | Zdroj: Jan Sommer – http://www.photo-js.com

Den druhý: Podolsko – Nová Rabyně

Druhý den putování si veslaři užili nejkrásnější část plavby po řece Vltavě, konkrétně úsek mezi Červenským železničním mostem a hradem Zvíkov. Ačkoliv voraři obávané červenské proudy jsou již dávno zaplaveny vzdutím orlické přehrady, řeka je zde stále velmi romantická, se spoustou skalních útesů a nádherné okolní přírody. Po krátkém výletu do ústí řeky Otavy se lodě uložily na vlek a již se spěchalo na výjimečnou událost, kterou představovalo přijetí knížetem a bývalým ministrem zahraničí, panem Karlem Schwarzenbergem na zámku Orlík. Pan kníže veslaře přivítal ve velmi dobré náladě, kdy během setkání byla probráno mnoho historických témat, včetně historek a provázání voroplavby se šlechtickým rodem Schwarzenbergů. Ze zámku Orlík se veslaři vydali již na kolech směrem ke Kamýku nad Vltavou, nicméně po defektu přehazovačky jednoho z účastníků byla celá výprava do místa noclehu na Nové Rabyni již převezena doprovodnou dodávkou.

Vzácné setkání | Zdroj: Jan Sommer – http://www.photo-js.com
Karel Schwarzenberg | Zdroj: Jan Sommer – http://www.photo-js.com
Zámek Orlík | Zdroj: Jan Sommer – http://www.photo-js.com
Cyklojízda | Zdroj: Jan Sommer – http://www.photo-js.com

Den třetí: Třebenice – Praha

Poslední den plavby po stopách vltavských plavců se uskutečnil mezi Třebenicemi a pražským Karlovým mostem. Za zmínku stojí proplavení štěchovickou přehradou se zážitkem změny výšky hladiny okolo 20 metrů. Stejně jako důvěra v impozantní a respekt budící ocelová vrata o výšce 24 metrů, představující u tohoto typu konstrukce mimořádnou výšku.

Dále následovala zastávka v klubovně a muzeu plaveckého spolku Vltavan Davle s udělením titulu čestného člena každému z účastníků plavby. Proveslování Měchenic dále do Vraného nad Vltavou dalo připomenou jedné z tradičních tratí veslařských distančních závodů a poté již následovala tři poslední zdymadla plavby: Vrané nad Vltavou, Modřany a Smíchov. Třídenní putování bylo zakončeno na malostranské hergetově cihelně, která v samotném centru Prahy představuje ideální místo pro spouštění a vyzvedávání veslic.

Na závěr proběhla krátká oslava s vynikajícím občerstvením v zahradní restauraci Pod Mostem, kterou plavcům připravil známý převozník pražský, pan Zdeněk Bergman ze společnosti Pražské Benátky.

Po plavbě | Zdroj: Jan Sommer – http://www.photo-js.com
Jan Kučera – řidič, fotograf a “kuchař” | Zdroj: Jan Sommer – http://www.photo-js.com

Všem podporovatelům a fanouškům ať již voroplavby nebo rekreačního veslování mnohokrát děkujeme a těšíme se na další společná dobrodružství!


Tak jak už to v životě bývá, krásné chvíle střídají temné okamžiky. Bohužel se tak nejčernějším možným způsobem stalo i druhý den po doplutí veslařů pod Karlův most, kdy partu kamarádů navždy opustil velký srdcař, nadšený a úspěšný sportovec a člen cyklodoprovodu Petr Kováč, ve veslařské komunitě známý pod přezdívkou “Kovi”. Čest jeho památce.

Petr “Kovi” Kováč – veslař, velký sportovec a skvělý člověk | Zdroj: Jan Sommer – http://www.photo-js.com