První den setkání majitelů lodí Lite XP v nizozemském Frísku

Kdybychom si chtěli vysnít dokonalé prostředí pro zážitky s našimi Row & Sail loděmi, zdálo by se nám o malých kanálech pro veslování, větrných jezerech pro plachtění a o místě se zachovalou přírodou a s krásnými městečky…

A právě takovýto sen se splnil a stal cílem druhého setkání majitelů XP lodí francouzské výroby Liteboat, které se konalo v úžasné krajině a na vodních plochách nizozemského Fríska.

V loňském roce si majitelé lodí Lite XP16 a Lite XP20 dali dostaveníčko na jezeře Bourget nedaleko dílny Liteboat, aby si vyměnili zkušenosti, společně se plavili a navigovali, učili se veslovat a společně si užívali svých „hraček“ (viz video zde). Po tomto skvělém setkání se všichni shodli, že by si setkání měli v příštím roce zopakovat, objevit nová místa a strávili spolu opět hezké chvíle. Naštěstí máme v naší skupině Josien, holandskou majitelku Lite XP20, která pomáhala organizovat XP týden 2023 ve svém domově – Frísku.

Sešli jsme se zde 17 členů posádky na 11 majitelských lodích v krásném městě Heeg kde začalo naše dobrodružství. První den byl větrný, s extrémně silným větrem a nárazy, které znemožňovaly jakoukoliv plavbu.

Společně jsme nastrojili všechny lodě, aby byly připraveny na další den, a nalodili jsme se na týden do našeho plovoucího hotelu – krásné staré bárce, která se stává naším zázemím po celou dobu naší plavby. Během večera jsme také měli čas sdílet a vyměňovat si své zkušenosti s loděmi XP, přání k programu setkání a objevovat s majiteli plovoucího hotelu i Josien úžasné možnosti, které tato oblast Fríska všem dobrodruhům nabízí.

Cokoliv vás zajímá, neváhejte se zeptat…