Druhý den setkání majitelů lodí Lite XP v nizozemském Frísku

Kdybychom si chtěli vysnít dokonalé prostředí pro zážitky s našimi Row & Sail loděmi, zdálo by se nám o malých kanálech pro veslování, větrných jezerech pro plachtění a o místě se zachovalou přírodou a s krásnými městečky…

Po naší první noci na mateřské lodi InDubio jsme se všichni probudili optimističtí a rádi jsme viděli, že počasí je mnohem klidnější… možná až moc? S velmi slabým větrem a intenzivním deštěm ráno jsme byli rádi, že můžeme sdílet stejnou motivaci a vyrazit na vodu za jakéhokoli počasí!

Rozhodli jsme se naplánovat si celý den, ve kterém se bude mísit plavba po jezeře, veslování a plavba po kanálech, s polední zastávkou v pěkném městečku a cílovým bodem zpět v Heegu.

Poté, co se všichni připravili a jsme konečně opustili přístav s plachtami a úsměvy na tvářích. Vítr byl slabý, ale schopnosti XP nám umožnily efektivně plout po nedalekém jezeře Heegermeer. Jaké potěšení být se všemi loděmi pohromadě a hrát si s poryvy!

Další krok: vstup do meandrového kanálu, abychom dosáhli Woudsend, pěkného městečka, které by bylo naší polední zastávkou. Někteří z nás absolvovali většinu plavby na plachty i když se plulo ve velmi úzkých a klikatících se kanálech. Zatímco někteří se rozhodli v úzkých kanálech veslovat. Jaká krásná ukázka všestrannosti konceptu LiteXP!

Déšť nás nezastavil a nakonec jsme všichni dorazili do přístavu ve Woudsendu, kde jsme se vydali pěšky městem, abychom si dali teplou kávu a trochu se osušili. Po opuštění Woudsendu jsme se všichni pohromadě po kanálech plavili zpět do Heegu, přičemž někteří účastníci den ukončili u plovoucího hotelu, zatímco mnozí si den prodloužili plachtěním na velkém jezeře Heegermeer.

Po skvělém dni na vodě jsme byli všichni připraveni na další den našeho dobrodružství.

Cokoliv vás zajímá, neváhejte se zeptat…