Koncept Row & sail (s vesly i plachtou)

S vesly i plachtou? Podle libosti. Při slabém vánku pojedu rychleji na plachtu, s vesly nebo při veslování s podporou větru?
Co je jisté, je radost ze skluzu lodi a nádherné zážitky ať sportovní nebo při rozjímání se nad krásnou okolní krajinou, sám nebo ve dvou.

Loď pro veslování i plachtění je jedinečná příležitost ke zkoumání přírody…

Proplouváte okolo malého ostrovu na druhém konci jezera a přistáváte s lodí na pláži. Opuštíte zátoku, vydáváte se k majáku podél pobřeží a těšíte se na nocování na malé a opuštěné pláži. Toulání se souostrovím a celý víkend plachtění od ostrova k ostrovu. S LiteXP za autem na malém přívěsu si určíte výchozí bod své expedice, dáte loď na vodu a během chvilky jste ve svém světě.

LiteXP kombinuje skutečnou veslařskou platformu se slajdem, nohavkami a havlinkami spolu se snadno ovladatelnou plachetnicí. Lodě LiteXP lze pohánět jak silou paží, tak větru v závislosti na podmínkách. Hlavní plachtu lze doplnit kosatkou i genakrem. Veslovací platforma patří k DNA Liteboat a je potřebně komfortní i efektivní, stejně jako je snadné ji celou uklidit do úložných prostor v lodi a získat ještě lepší ergonomii pro plachtění…

Lodě LiteXP jsou navrženy bretaňským námořním architektem Samem Manuardem, který stojí za projekty nejrychlejších závodních jachet pro závody na světových oceánech.

Moderní design lodí zajišťuje efektivní skluz jak při plachtění, tak veslování.

LiteXP 20

LiteXP 20 je 6 m dlouhá loď vybavena malou kabinou na přídi s možností přespání dvou osob. Skvělá loď pro objevné expedice jak ve svém okolí, tak na moři! Loď kategorie C nabízí i množství úložných prostor pro vybavení nebo potraviny.

LiteXP 16

LiteXP 16 je 5 m dlouhá loď vybavena velkými vodotěsnými přepážkami pro uskladnění vybavení a potravin během navigace podél mořského pobřeží nebo při plavbě po řece. Lehká, malá loď kategorie D skvěle reaguje na každé tempo veslem nebo závan větru do plachet.

„Koncept row&sail je atraktivní od pradávna. S Liteboat jsme začali moderní verzi lodí tohoto konceptu navrhovat zcela od nuly. Chtěli jsme velmi lehkou a velmi efektivní loď s dynamickým profilem snižujícím brzdné síly. LiteXP pro rychlou plavbu skutečně nepotřebují mnoho větru“