Jakou veslici Liteboat vybrat pro provoz ve veslařském klubu?

Dnešek, pátek 13. října 2023 je výjimečným dnem, neboť právě dnes Mezinárodní olympijský výbor oznámil, že tzv. plážové sprinty v příbřežním veslování budou zařazeny do programu olympijských her v Los Angeles v roce 2028! Mezinárodní veslařská federace očekává, že zařazení plážových sprintů na letní olympijské hry 2028 v Los Angeles bude pro veslování transformační, pokud jde o globální expozici a zpřístupnění divácky mimořádně atraktivní a vzrušující formy veslování novým sledujícím. 

Ve vztahu k výše uvedenému je tedy odpověď jasná – myslíte-li to s příbřežním veslováním vážně, je právě pro vás určena výrobní řada LiteRACE, neboť právě její modely jsou vyvíjeny a vyráběny pro sbírání cenných kovů na těch nejprestižnějších akcích příbřežního veslování. Nabídka je kompletní a zahrnuje jak mořský skif LiteRACE 1X, tak veslici LiteRACE 2X pro disciplínu DUO a LiteRACE 4X pro disciplínu QUATTRO. Veškeré, výše uvedené lodě, vyhovují všem aktuálním požadavkům a směrnicím Mezinárodní veslařské federace FISA a je na nich tedy možné začít hned závodit.

Co se nezávodního veslování týče, jsou pro výuku a kondiční trénink, z pohledu provozu veslařského klubu v českých podmínkách, mimořádně vhodné následující modely lodí Liteboat:

  • LiteSPORT 4.6 a LiteSPORT 5.0 pro výuku nováčků, stejně jako trénink a projížďky seniorů. Začínající děti, stejně jako ženy a veslaři lehkých vah ocení lehkou a snadno manipulovatelnou veslici LiteSPORT 4.6, která je mimořádně vhodná i pro trénink ve vlnách právě třeba pro rozvoj orientace na otevřená vodní ploše z pohledu budoucí specializace na příbřežní veslování. Zcela jistě není potřeba a ani vhodné aby mládež svá první tempa plážových sprintů absolvovala na 6 metrů a 35 kg vážící lodi, kdy ji k tomu bohatě postačí a poslouží jen 4,6 m dlouhá a jen 23 kg vážící loď LiteSPORT 4.6. Větší z kondičních modelů zase ocení veslaři kategorie masters, pro které již může být usedání do skifů komplikované ze zdravotních důvodů koleny a kyčlemi počínaje a třeba závratěmi konče. Díky skvělé stabilitě modelu LiteSPORT 5.0 s nosností až 130 kg, je možné si veslování bezpečně a s radostí užívat až i do velmi vysokého věku.
  • LiteRIVER anebo veslice nejvíce rychlostně i designově podobná závodnímu skifu. Na této lodi si užije jak mládež před přechodem na závodní skif, tak bývalí výkonnostní veslaři, kteří preferují sportovní trénink a nechtějí se tolik ohlížet na počasí s předpovědí vlnek, větru a následným škrtáním listů o vodu při návratu tempa. Na LiteRIVER si skvěle zaveslujete i při horších podmínkách a užíváte si doslova každé tempo.
  • samostatnou kapitolu představují modely větších lodí, jako jsou LiteDUO, LiteTRIO a LiteQUATTRO, jež dokáží zprostředkovat jedinečný sdílený zážitek a opět, z pohledu veslařského klubu, slouží jak k tréninku správného veslařského tempa a veslování, tak pro radost z tréninku a veslování na vodě v případě vysokých vln, silného větru nebo v zimě. Modely Liteboat pro více veslařů jsou koncipovány s dalekými rozestupy mezi veslaři, kteří se tak při učení se veslování neohrožují vesly.

Výše uvedené pohledy na provoz veslic Liteboat ve veslařském klubu lze ještě rozšířit o možný přivýdělek do klubové poklady ať díky možností spuštění atraktivních lekcí a kurzů veslování pro dospělou veřejnost, případně firemních teambuildingů, tak jejich využití pro veslování rodičů doprovázejících děti na trénink nebo pronájem členů klubu třeba na jejich letní dovolené u vody.

Jak je vidět, je nabídka Liteboat i pro veslařské kluby bohatá a zajímavá, o čemž svědčí i stále rostoucí počet veslařských klubů v ČR i ve světe, které veslice Liteboat zařazují do svých inventářů. Velmi rádi vám nabídku Liteboat představíme osobně a podrobněji právě s přihlédnutím k vašim preferencím a uvažovanému provozu. Neváhejte nás tedy kdykoliv kontaktovat a mějte na paměti, že díky zájmu o veslice Liteboat se dodací lhůta začíná protahovat a přibližovat standardu, který je běžný i u jiných výrobců veslařských lodí. S objednávkou na sezónu 2024 tedy rozhodně nedoporučujeme otálet!

Hodně štěstí, spoustu publika a díky tomu nových veslařů příbřežní veslování na LOH 2028 v Los Angeles!

Cokoliv vás zajímá, neváhejte se zeptat…