Setkání majitelů plachetnic LiteXP, skvělý zářijový týden v nizozemském Frísku!

Třetí zářijový týden se uskutečnilo, v pořadí druhé, setkání majitelů plachetnic LiteXP na kanálech a jezerech v nizozemském Frísku. Bylo skvělé, že počet zúčastněných plachetnic se z loňských šesti rozrostl na jedenáct lodí z pěti zemí, konkrétně z Francie, České republiky, Dánska, Velké Británie a Belgie. 

Krásné fríské kanály a jezera s dokonalou infrastrukturou pro lodní rekreaci hostily čtyři modely LiteXP 16 a sedm větší plachetnic LiteXP 20, které skvěle obstály v místy náročným podmínkách silného větru a vln.

Děkujeme všem majitelům, kteří se setkání zúčastnili a přispěli k vytvoření takto skvělého týdne se sdílením zkušeností, poznatků a společnému zlepšování navigace v místy i velmi úzkých kanálech. I přes nejisté počasí jsme prožili skvělé čtyři dny kombinace veslování a jachtingu, v závislosti na trase a přesvědčili jsme se, že pro LiteXP, z pohledu cestování po vodní trase, snad ani žádné překážky neexistují. V místech extrémně úzkých kanálů a nízkými mosty došlo na sundání plachet a stěžně a pohyb lodí vpřed vesly, naopak v kanálech dostatečně širokých pro křižování proti větru a na jezerech si lodě užili plnou rychlost na hlavní plachtu tu doplněnou kosatkou nebo genakrem.  Každý účastník setkání se individuálně hodně zlepšil v technice a vytrvalosti veslování, stejně jako navigaci, nastavování plachet, křižování v úzkých kanálech, stejně jako při jízdě ve skluzu na otevřených jezerech.

Každý den začínal a končil společným brífinkem nad trasou dne v závislosti na předpovědi počasí, stejně jako večerním povídáním si o zkušenostech a zážitcích z daného dne nad sklenkou dobrého piva, vína a skvělého jídla. K jedinečným zážitkům přispělo i ubytování a skvělé stravování na lodi, která s námi putovala a vždy kotvila v cíli každé etapy.

Obrázky ze setkání LiteXP mluví za vše a vydají za tisíce slov! Pozitivní ohlasy od všech přítomných majitelů směřují k organizaci dalšího setkání v příštím roce, kdy po několika diskusích s majiteli lodí LiteXP uvažujeme o uspořádání setkání ve francouzské Bretani v zátoce Morbihan.

Jsme velmi rádi, že se komunita LiteXP rozrůstá a těšíme se na další setkání, a nejlépe i s více jedinečnými loděmi LiteXP českých majitelů!

Cokoliv vás zajímá, neváhejte se zeptat…