V Bretani je krásně nejen na fotografiích. S veslicí a plachetnicí LiteXP 16 se však můžete setkat, poznat ji a vyzkoušet i 5. července v České republice na Lipenské přehradě!

Udělejte si během dne mezi 9 a 18 hodinou kdykoliv čas a přijeďte se seznámit se zcela unikátní lodí vhodnou pro veslování i plachtění. Osobně Vám ji představí Mathieu Bonnier – zakladatel společnosti Liteboat a dobrodruh, který sólo převesloval Atlantik, stejně jako Severovýchodní pasáž z Atlantského do Tichého oceánu!

Veslice a plachetnice LiteXP 16 představuje rozšíření modelové řady expedičních lodí LiteXP, kdy doplňuje první model LiteXP 20, pyšnící se titulem Evropská jachta roku 2019 v kategorii speciální jachty!

Při délce lodi pouhých 5 m a při hmotnosti jen 100 kg je loď velmi snadno manipulovatelná a lze ji transportovat kamkoliv za vodou, kdy k jejímu spuštění v jedné osobě stačí ruční spouštěcí vozík, jež je součástí kombinovaného přívěsu za auto. Šířka lodi je příjemných 140 cm a ponor pouhých 20 cm, resp. 100 cm se spuštěným kýlem. Díky vysunovacímu kýlu a sklopnému kormidlu lze s lodí snadno přistát a spustit ji na vodu na jakékoliv pláži. Dvoudílný, karbonový stěžen o hmotnosti pouhé 4 kg a délce 5,4 m nese hlavní plachtu o ploše 7,5 m2, kterou je možné rozšířit o genakr 6 m2. Zajímavostí je konstrukce hlavní plachty bez ráhna, která zkracuje dobu k vyplutí stejně jako chrání posádku před úderem ráhna při halze nebo během veslování.

Po veslařské stránce loď nabízí vše potřebné a očekávané, jako je pojízdný slajd (sedátko), upnutí chodidel do nohavek nebo otáčení havlinky na upnutí vesel. Překvapivě dobrý skluz lodi při pouze veslařském tempu se postará o úsměv a překvapení nejednoho zkušeného veslaře.

O skvěle strávený den na vodě s plným komfortem se starají i tři vodotěsné komory sloužící k ukládání zavazadel kdy je jen na Vás, zda si povezete pouze občerstvení s náhradním oblečením nebo stan se spacáky na vícedenní putování po přehradě, řece nebo v chráněné mořské zátoce.

Přijeďte se 5. července do Lipna nad Vltavou seznámit. Lehká, malá loď LiteXP 16 kategorie D se na Vás těší a uvidíte, jak skvěle bude reagovat na každé Vaše tempo veslem, stejně jako závan větru do plachet!

Místo konání: loděnice VBK Lipno, Lipno nad Vltavou 1000, 382 78  Lipno nad Vltavou (loděnice se nachází v areálu restaurace Loděnice přímo na pláži. Restauraci Loděnice naleznete pod ubytovacím zařízením Amenity resort vedle kempu Modřín.

Den konání: úterý 5. července 2022

Čas: mezi 9:00 a 18:00 hodinou

Registrace účasti na premiéře LiteXP 16 na Lipně (ať o sobě orientačně víme)

Čas, který Vám nejvíce vyhovuje *
Vyberte si z nabízených časů