Pronajměte si XP 20 na závod R2AK! Pro vaši účast v závodě Race to Alaska 2023 vám připravíme „balíček služeb na klíč“.

Vyrazte vstříc životnímu dobrodružství, čas se krátí!

Soustřeďte se jen na to podstatné – na dobrodružství s velkým „D“

Zcela mimořádný závod

Závod na Aljašku je pro mnohé doslova životním závodem. Jedná se o 750 mil dlouhé dobrodružství bez motoru ani jakékoliv jiné pomoci podél pobřeží Kanady z Port Townsend ve státě Washington (USA) do Ketchikanu na Aljašce (USA). Současně se jedná se o nejdelší závod lodí bez jakékoliv pomoci v Severní Americe.

Tento závod má mezinárodně prestiž.

Loď zrozená k dobrodružství

XP 20 je šestimetrová dinghy s balastem navržená námořním architektem Samem Manuardem. Tato loď byla od počátku koncipována pro účast v této výzvě. Je to ta loď pro dva parťáky. Jednoduchá, snadno ovladatelná a spolehlivá loď je vybavena malou kabinou. Zvláštností této lodi je, že je vybavena kompletní veslařskou stanicí, stejně jako závodní veslice. Díky tomu pokračujete v závodě i dobrodružství i v klidných zónách a neztrácíte čas, když je vítr mimo hru.

Máme zkušenosti a podpoříme vás

Partneři společnosti Liteboat ve Victorii BC (místo startu závodu) vám na místě poskytnou logistickou, technickou a lidskou podporu a pomoc. Po úspěšném dokončení čtyř ročníků závodu na všech typech lodí budou vašimi spolehlivými průvodci před vaším velkým startem. Příprava lodi, navigace, geografická specifičnost, zásobování, budou přesně vědět, jak vám předat své znalosti.

Zároveň se s vámi o své zkušenosti podělí Mathieu Bonnier, zakladatel společnosti Liteboat, konceptu XP a již déle než 30 let zapálený dobrodruh, který závod Race to Alaska úspěšně absolvoval již dvakrát. Loď XP 20 budete mít možnost objevit a vyzkoušet ještě před startem závodu ve Francii.

Jste vytrvalci, rádi plachtíte a láká vás dobrodružství?

TENTO ZÁVOD JE PRO VÁS TO PRAVÉ!

Sníte o uskutečnění velkého dobrodružství s kontrolovaným rozpočtem, ale máte málo času věnovat se organizaci tak velkého projektu? Pronajměte si XP na R2AK s plným servisem a podporou! Stačí nám poslat zprávu na xp-to-r2ak@liteboat.com