Pro sezónu 2023 jsme pro vás připravili rozšířené portfolio veslic, kdy stávající nabídku doplní dva zcela nové modely

Jmenovitě se jedná o FISA závodní mořský skif LiteRACE 1X L (light), který rozšíří stávající nabídku. Původní FISA závodní mořský skif LiteRACE 1X v ceníku nově naleznete pod označením LiteRACE 1X H (heavy). Jak ze symbolů za názvy lodí vyplývá, nový model LiteRACE 1X L je konstrukčně upraven pro lehčí veslaře, zatímco původní model cílí na veslaře vyšších hmotností. Délka lodi, stejně jako hmotnost je dána směrnicí FISA, kdy délka musí být 6 metrů a závodní hmotnost 35 kg. Rozdíly mezi oběma modely tedy vychází z různého trupu, a s tím souvisejícího objemu lodi. V rozšířeném portfoliu se zrcadlí zkušenosti a výsledky Liteboat v závodech mořského příbřežního „coastal“ nebo také „offshore“ veslování, které dle prvotních předpokladů stírá rozdíly mezi veslaři lehkých vah a neomezené váhové kategorie. Chcete-li o ideální váze veslaře ve vztahu k dosavadním výsledkům ve FISA závodech příbřežního veslování vědět víc, neváhejte nás stran doporučení ideální lodě kontaktovat.
Druhou novinkou pro sezónu 2023 je nová varianta celosvětově nejprodávanější veslice Liteboat, a sice modelu LiteSPORT 1X. Jak mnozí vědí, původní model délky 4,5 metru byl před přibližně dvěma lety inovován do užšího a delšího modelu (5 metrů) s lepším skluzem, vyšší rychlostí, zachovanou stabilitou a stejnou nosností až 130 kg hmotnosti veslaře. Tento nejprodávanější model v ceníku nově naleznete pod novým označením LiteSPORT 5.0. Novou variantu modelu LiteSPORT 1X resp. nově LiteSPORT 5.0 představuje LiteSPORT 4.6 kdy, jak název sám napovídá, se jedná o kratší a užší variantu cílící na veslaře nižších hmotností. Model LiteSPORT 4.6 nabízí snadnější manipulaci a přenositelnost, kdy je určen pro cílovou skupinu dětí a veslařů lehkých vah.
Ceny nových modelů již naleznete v ceníku v sekci Ke stažení. Podrobné představení novinek LiteRACE 1X L a LiteSPORT 4.6 naleznete již brzy zde na webu.

Cokoliv vás zajímá, neváhejte se zeptat…