Jaký užitek nabízí kondiční veslování?

Kondiční veslování pozitivně přispívá Vašemu zdraví a zdravému životnímu stylu. Díky zapojení celého těla, zlepšení kardiovaskulárního systému, odbourání stresu, zlepšení rovnováhy a koordinace, stejně jako sociálním propojením představuje veslování vynikající způsob, jak si udržet kondici a zároveň si užít pobyt v přírodě.

Jednou z významných výhod veslování je trénink a protažení celého těla. Při veslování s pojízdným sedátkem (veslařským slangem: „slajdem“) zapojujete všechny hlavní svalové skupiny v těle, díky čemuž během tréninku spálíte mnoho kalorií, zpevníte svaly a zlepšíte celkovou kondici.

Veslování je nenáročné cvičení a volnočasová aktivita šetrná ke kloubům, a proto je ideální volbou pro ty, kteří chtějí zůstat aktivní, aniž by příliš zatěžovali své tělo. Další výhodou veslování je zlepšení kardiovaskulárního systému. Díky nepřetržitému pohybu udržuje veslování zvýšenou tepovou frekvenci po celou dobu tréninku, čímž posiluje srdce i plíce, zlepšuje krevní oběh a snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění, jako jsou srdeční choroby a mrtvice.

Veslování může být také vynikajícím způsobem, jak se zbavit stresu a zlepšit duševní zdraví. Opakovaný pohyb při veslování je uklidňující a meditativní (viz jedno z našich videí zde), zatímco tiché a klidné vodní prostředí Vám pomůže uvolnit se a pročistit svou mysl. Endorfiny uvolňované při cvičení mohou také zlepšit náladu a snížit pocity úzkosti a deprese.

Veslování vyžaduje nácvik rovnováhy a koordinace, které mohou být zpočátku náročné, ale opakovaným tréninkem se rychle zlepšují. Trénink tempa ve veslařské lodi v důsledku vede ke zlepšení kinestezie, tj. vnímání a smyslu polohy vlastního těla v prostoru, lepší rovnováze a stabilitě na vodě i mimo ni. Se zcela specifiky navrženou veslicí Liteboat budete cítit rovnováhu lodi bez rizika z převrácení. V lodi se budete cítit bezpečně a zcela bez obav a stresu se budete soustředit na zdokonalování ve svých dovedností.

V neposlední řadě nabízí veslování i vynikající příležitost k poznávání nových lidí a navazování sociálních kontaktů. Stále více veslařských klubů a soukromých organizací nabízí skupinové i individuální tréninky a společenské akce (viz přehled možností veslování na Liteboat zde), které vám pomohou navázat kontakt s lidmi, kteří sdílejí stejnou vášeň pro veslování. Toto sociální propojení může být přínosné zejména pro lidi, kteří jsou v dané oblasti noví nebo chtějí rozšířit svůj sociální okruh. Můžete také jednoduše vyrazit na veslici pro dva veslaře (jako je LiteDuo) a užít si venkovní kondiční pobyt s kamarádem nebo partnerem!

Závěrem lze říci, že veslování přináší řadu výhod a je účinným způsobem, jak si udržet dobrou kondici a zdraví. Díky tréninku celého těla, posílení kardiovaskulárního systému, odbourání stresu, zlepšení rovnováhy a koordinace a sociálnímu propojení Vám veslování pomůže dosáhnout Vašich kondičních cílů a zlepšit celkovou pohodu.

Liteboat vždy propagoval veslování pro každého, bez ohledu na věk nebo kondici, protože opravdu věříme, že veslování je přístupné všem!

Těšíme se na setkání s Vámi…

Cokoliv vás zajímá, neváhejte se zeptat…