Plavba po řece, v malé lodi a v samém srdci Burgundska je naprosto jedinečná. A pokud se ještě k tomu jedná o plavbu, která kombinuje plachtění s veslováním, tak se jedná o zážitek „na druhou“!

Díky snadno přenosné, stabilní a velmi efektivní lodi kombinující plachtění s veslováním je svět mikro expedic a dobrodružství přístupný každému. S LiteXP 16 na přívěsném vozíku za autem Vám každá vodní plocha leží doslova u nohou a je úplně jedno, zda se vydáte do chráněné mořské zátoky, na řeku, říční kanál, přehradu nebo jezero.

Naše mikro dobrodružství jsme zahájili na soutoku řek Saôny a Doubs u městečka Verdun-sur-le-Doubs. V závislosti na měnících se podmínkách jsme během dne střídali plachtění s veslováním a užívali si objevování překrásných a divokých přírodních scenérií. Řeka se příjemně klikatila a my si po celý den užívali těsný kontakt s přírodou. Celé naše víkendové putování s LIteXP 16 po řece doprovázely četné přelety labutí a četně se vyskytující čapí hnízda.

Nenechali jsme si ujít ani zastávky na břehu, ať se jednalo o výtečnou kávu nebo setkání s místními rybáři. Večer doprovázely naše poslední tempa dne labutě a my, s postupujícím západem slunce, postavili bivak a osvěžili tělo i mysl koupelí v řece a pivem na dobrou noc.

Tento víkend na řece nám opět připomněl, jak moc svobody a dobrodružství je všude kolem nás, a to zcela bez ohledu na věk nebo fyzickou kondici. Máme-li takovéto příležitosti, pojďme je využít! Rádi se s Vámi podělíme o pěkné záběry a fotografie z tohoto víkendového výletu, kdy plachetnice a veslice v jednom LiteXP 16 byla naším skvělým parťákem!

Mathieu Bonnier a Matthieu Laperche – Liteboat.